profesjonalne biuro księgowe

Każda firma jest zobligowana do prowadzenia księgowości. Coraz więcej przedsiębiorstw decyduje się na współpracę z zewnętrznym biurem rachunkowym, które odpowiada za kompleksowe prowadzenie kwestii związanych księgowością. Dzięki temu przedsiębiorca jest odciążony od tego obowiązku, nie musi też tworzyć oddzielnego stanowiska pracy czy działu księgowego.

Niemniej w praktyce często okazuje się, że znalezienie sprawdzonego i godnego zaufania biura rachunkowego wcale nie jest zadaniem łatwym. W tym artykule podpowiemy, na jakie kwestie należy zwracać uwagę.

Kluczowe cechy profesjonalnego biura rachunkowego

Kluczowe znaczenie mają przede wszystkim kompetencje biura rachunkowego, na które składają się przede wszystkim doświadczenie, wiedza oraz potwierdzone kwalifikacje pracowników. Idealnym rozwiązaniem jest nawiązanie współpracy z firmą zewnętrzną, która zapewnia obsługę zarówno z dziedziny księgowości, jak i prawa i finansów. Wówczas możemy skorzystać ze znacznie szerszego zakresu wsparcia, a także liczyć na specjalistyczną pomoc w przypadku ewentualnych problemów.

Koniecznie należy sprawdzić, czy biuro posiada ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej. Dzięki temu będziemy mieć pewność, że w przypadku jakichkolwiek kłopotów czy nieprawidłowości w sprawach księgowych interesy naszego przedsiębiorstwa są zabezpieczone. Potwierdzeniem kompetencji biura jest również licencja Ministra Finansów.

Współcześni przedsiębiorcy cenią sobie również kompleksowy zakres usług świadczonych przez biuro rachunkowe. Bardzo często zdarza się, że nawet jeśli na początku przedsiębiorca potrzebuje pomocy wyłącznie przy małej księgowości, wraz z rozwojem firmy te potrzeby się zwiększają, przez co może okazać się niezbędna pomoc z innych dziedzin, np. prawa lub finansów. W każdej chwili może też pojawić się potrzeba uzyskania porad z zakresu podatków. Dlatego warto sprawdzić, czy biuro rachunkowe, z którym planujemy nawiązać współpracę, dysponuje interdyscyplinarnym zespołem księgowych, prawników, doradców podatkowych itd.

Co może ci zaoferować profesjonalne biuro rachunkowe?

Kancelaria Księgowo-Prawna "ALESTA" zapewnia kompleksowe usługi podatkowe i rachunkowe. W swojej działalności wykorzystuje nowoczesne rozwiązania, które służą usprawnieniu obsługi klientów. Do tego rodzaju rozwiązań zaliczamy m.in. usługę „księgowa w Twoim telefonie”, która zapewnia m.in. stały podgląd dokumentów online na urządzeniach mobilnych. Biuro gwarantuje również odbiór dokumentów z siedziby przedsiębiorstwa w dogodnym dla klientów terminie. W pakiecie usług miesięcznych oprócz standardowej obsługi zapewnione jest również doradztwo księgowo-prawne. To przykłady kilku podstawowych udogodnień, z jakich mogą skorzystać klienci. Jest ich zdecydowanie więcej, dzięki czemu zapewniona jest kompleksowa, dostosowana do potrzeb obsługa przedsiębiorstw działających w różnych branżach.