Slide background

KANCELARIA KSIĘGOWO-PRAWNA

INTERDYSCYPLINARNA KANCELARIA ALESTA SP Z O.O. JAK TO SIE ZACZĘŁO ? KIM JESTEŚMY?

Kancelaria Księgowo-Prawna ALESTA wywodzi się grupy kapitałowej Cetra HOLDING z siedzibą w Barcelonie i oddziałem w Warszawie, która istnieje na rynku od 1997 roku. Początkowo założyciele Kancelarii prowadzili działalność handlowo-usługową, posiadając swoje firmy w Polsce i w Hiszpanii. Po 30 latach prowadzenia ponad 11 Spółek Handlowych grupy kapitałowej w różnych krajach UE i zdobyciu bogatego doświadczenia, jako CETRA HOLDING mając już coraz więcej zewnętrznych klientów, postanowiła wyodrębnić autonomiczną Kancelarię Księgowo-Prawną ALESTA sp. z o.o. Dało to możliwość rozwoju bardzo doświadczonemu i ambitnemu Zespołowi Prawników, Doradców Podatkowych, Księgowych z certyfikowanymi dyplomami Ministerstwa Finansów oraz audytorów finansowych. Tak powstał pomysł o założeniu kancelarii księgowo-prawnej zrealizowany przez Małgorzatę Molenda - Prezesa, Załozyciela Kancelarii.

Jako Prezes Kancelarii, dbam o współpracę z najlepszymi w swoich dziedzinach i wciąż się od nich uczę, sama cały czas zdobywam nowe kwalifikacje zawodwe.

Wierzę w interdyscyplinarność i integracyjne spojrzenie na problemy, aby nie podpinać je pod jedną ustawę lub jeden schemat myśli tylko zrozumieć problemy holistycznie.

Mam wykształcenie uniwersyteckie, skończyłam interdyscyplinarnie kierunek bilogii eksperymentalnej na Uniwesytecie AM oraz Uniwesrystecie Medycznym w Poznaniu specjalizując sie z Mikrobilogii Lekarskiej. Wiele lat studiowałam psychologie kliniczną oraz biznesu i reklamy oraz dziennikarstwo, potem los mi zafundował życie na studiach prawniczych i kursach księgowych wszystkich możliwych stopni. Skończyłam 3 kierunki  studiów podyplomowych w zakresie mediacji i negocjacji oraz pozyskiwania środków finansowych oraz projektów inwestycyjnych w  UE, jak również audyt i kontroling finansnowy oraz audyt zewnętrzny HACCP i GHP
Zadając sobie pytanie po co to wszystko?  po co łączyć psychologie i nauki bilogiczne, prawo z ksiegowością??? Dla relizacji mojej wizji integracyjnego podejścia do rozwiązania porblemów w przedsiębiorstwach małych i dużych, ponieważ uważam, że to mi dało uprawnienie do tego aby nazwać się spcjalistą do rozwiązywania ludzkich problemów do zrozumienia ich w każdym aspekcie ich życia.

Ponad 8 lat pracowałam w administracji centralnej rządowej w Warszawie i na uczelniach by zrozumieć podstawy systemu prawnego nas obowiązującego, tych którzy prowadzą firmy. Pochodzę z rodziny przedsiębiorców a moje życie pokierowało mnie tak, że musiałam zrezygnować z doktoratu na UAM w Poznaniu i podjąć nowe wyzwania w rodzinnych firmach, dlatego mogę powiedzieć jestem przedsiębiorcą od 20tu lat a  nie urzednikiem  ani naukowcem, choć było to moje marzenie. Poznałam dwie strony tego systemowego medalu RP i świetnie rozumiem jakie kwiatki spotykają prowadzących działaność gospodarczą. Nie jestem kobietą orkiestra nie jestem kobietą renesanu lub jakkolwiek to sie nazywa jestem osoba o wyraźnie postawionym celu z którego o lat nie zbaczam, który realizuje czasami z mocnym nadwyrężeniem swojej strefy komfortu.

Cieszy mnie szczęście innych. Każdemu życzę jak najlepiej. Lubię patrzeć, jak ludzie odnoszą sukcesy i realizują swe marzenia. Nie odczuwam z tego powodu zadrości. Dzięki temu mam poczucie wolności. Życie to podróż, a nie tylko wieczna rywalizacja, dlatego kocham ludzi chcę być ich latranią w trudnych chwilach i pomagać tym którzy potrzebują tego.



                           Zachęcam do współpracy Małgorzata Molenda
- specjalista od rozwiązywania ludzich problemów


Zapraszam na spotkanie ze mną. Pozostaję do dyspozycji :) 
Image

Interdyscyplinarna obsługa klienta w zakresie usług księgowych, prawnych i doradczych daje nam przewagę nad spojrzeniem na problem z większej perspektywy.

Kancelaria księgowo-prawna ALESTA oferuje kompleksowe usługi dla podmiotów gospodarczych w zakresie księgowości, doradztwa prawnego oraz podatkowego, a także administrowania kadrami i płacami, z dojazdem do klienta. Obsługujemy spółki prawa handlowego, spółki cywilne, jednoosobowe działalności gospodarcze. Prowadzimy również księgowość firm handlowych, usługowych, produkcyjnych i budowlanych. Reprezentujemy naszych klientów w trakcie kontroli, przed Urzędami Skarbowymi, Zakładem Ubezpieczeń Społecznych oraz innymi jednostkami administracji na wszystkich jej szczeblach. Wychodząc naprzeciw potrzebom naszych klientów, całkowicie przejmujemy obowiązki księgowe oraz uciążliwe dla przedsiębiorców kontakty z urzędami skarbowymi.

Zadowolenie naszych klientów oraz rzetelność prowadzonych ksiąg i rozliczeń to nasze priorytety. Polityką firmy jest umiejętność dopasowania oferowanych usług do zmieniających się potrzeb i oczekiwań klientów oraz ponoszenie odpowiedzialności za ich sprawy.

Jako jedni z nielicznych specjalizujemy się w pozyskiwaniu finansowania, zarówno w zakresie bankowym, jak i pozabankowym, a także projektów UE dla firm i osób fizycznych. Gwarantujemy pomoc w bieżących kwestiach księgowych i prawno-podatkowych, wspierając rozwój Twojej firmy.

Nasze działania i chęć zaprezentowania się wynikają z faktu, iż spotykamy wiele firm borykających się z utrudnieniami w zdobyciu dodatkowego finansowania dla siebie lub swojego przedsiębiorstwa. Wiemy i rozumiemy, iż Przedsiębiorcy często nie posiadają wystarczającej ilości czasu do rozwiązania tych kwestii, wobec czego oferujemy pomoc od początku, do samego końca – z jak najmniejszym udziałem Usługodawcy.

W przeciwieństwie do większości działających na rynku pośredników, dokładnie planujemy nasze działania. Dzięki temu nie musimy stosować niedorzecznych zapytań, które mogłyby obniżyć scoring.

Współpraca z nami i stosowane przez nas nowoczesne rozwiązania to sposób na optymalizację procesów zachodzących w każdej firmie.



Obsługa na najwyższym poziomie

Misją naszego biura rachunkowego jest zaspokojenie potrzeb klienta w obszarze księgowości, finansów oraz prawa, a także promocji. Współpracując z naszym biurem księgowym, klienci mają gwarancję kompleksowej obsługi oraz stały dostęp do wiedzy i doświadczenia wykwalifikowanej kadry. W naszej pracy wykorzystujemy nowoczesne oprogramowanie oraz wszelkie udogodnienia do współpracy pomiędzy nami a klientami.

Potrafimy pracować na różnych systemach księgowych, a nasze usługi księgowe mogą być realizowane zarówno w naszym biurze, jak i w siedzibie klienta na jego oprogramowaniu. Obsługujemy firmy z wielu branż w tym zajmujące się handlem, produkcją, transportem, gastronomią i hotelarstwem oraz usługami medycznymi, a także wspólnotami mieszkaniowymi, fundacjami i stowarzyszeniami. Nasze biura rachunkowe w Zawierciu, Ogrodzieńcu i Katowicach zapewniają profesjonalną kompleksową obsługę firm w zakresie praktycznie każdej dziedziny niezbędnej do prowadzenia działalności gospodarczej w Polsce. Posiadamy doświadczenie i wiedzę umożliwiającą księgowanie i prawidłowe rozpoznanie operacji księgowych z obszaru handlu zagranicznego (WDT, WNT, Import, eksport) na terenie całej Unii Europejskiej. To nasze biuro rachunkowe jest w pełni odpowiedzialne za wszystkie kontakty z instytucjami zewnętrznymi. W odróżnieniu od innych firm o podobnym profilu działalności wspieramy również naszych klientów w podejmowaniu decyzji inwestycyjnych.

Zapraszamy do korzystania z usług naszych Kancelarii Księgowo- Prawnych w Zawierciu, Ogrodzieńcu i Katowicach.

Obszar działania – zasięg terytorialny

Gwarantujemy wysokiej jakości usługi księgowe i kadrowo-płacowe. Nasze biuro rachunkowe obsługuje nie tylko Katowice i Zawiercie. Współpracujemy z firmami z całego obszaru RP, Niemiec i Hiszpanii.

Dzięki dużej mobilności naszego biura rachunkowego jesteśmy w stanie osobiście odebrać dokumenty od klientów z miast położonych w odległości 100 km od Katowic. Nie ograniczamy się jednak do obsługi firm ze Śląska i Małopolski. Klienci, których siedziba znajduje się poza obszarem naszego bezpośredniego działania, przesyłają dokumenty droga pocztową lub elektroniczną.

Zadbamy o Twoje finanse skuteczniej niż inne biura rachunkowe. Jesteśmy jedną z najbardziej elastycznie działających Kancelarii Księgowo-Prawnych. Rozumiejąc współczesne realia prowadzenia działalności gospodarczej, jesteśmy w stanie dostosować się do potrzeb klienta. Podpisując umowę z naszym biurem księgowym w zakresie usług księgowych, zyskujesz rzetelnego pełnomocnika i doradcę. Od chwili zawarcia umowy wszystkie obowiązki sprawozdawcze oraz współpraca z Urzędem Skarbowym spoczywają na nas.