Slide background

KANCELARIA KSIĘGOWO-PRAWNA

INTERDYSCYPLINARNA KANCELARIA ALESTA SP Z O.O. JAK TO SIE ZACZĘŁO ? KIM JESTEŚMY?

Kancelaria Księgowo-Prawna ALESTA wywodzi się grupy kapitałowej Cetra HOLDING z siedzibą w Barcelonie i oddziałem w Warszawie, która istnieje na rynku od 1997 roku. Początkowo założyciele Kancelarii prowadzili działalność handlowo-usługową, posiadając swoje firmy w Polsce i w Hiszpanii. Po 30 latach prowadzenia ponad 11 Spółek Handlowych grupy kapitałowej w różnych krajach UE i zdobyciu bogatego doświadczenia, jako CETRA HOLDING mając już coraz więcej zewnętrznych klientów, postanowiła wyodrębnić autonomiczną Kancelarię Księgowo-Prawną ALESTA sp. z o.o. Dało to możliwość rozwoju bardzo doświadczonemu i ambitnemu Zespołowi Prawników, Doradców Podatkowych, Księgowych z certyfikowanymi dyplomami Ministerstwa Finansów oraz audytorów finansowych. Tak powstał pomysł o założeniu kancelarii księgowo-prawnej zrealizowany przez Małgorzatę Molenda - Prezesa, Załozyciela Kancelarii.

Jako Prezes Kancelarii, dbam o współpracę z najlepszymi w swoich dziedzinach i wciąż się od nich uczę, sama cały czas zdobywam nowe kwalifikacje zawodwe.

Wierzę w interdyscyplinarność i integracyjne spojrzenie na problemy, aby nie podpinać je pod jedną ustawę lub jeden schemat myśli tylko zrozumieć problemy holistycznie Zachęcam do współpracy Małgorzata Molenda - specjalista od rozwiązywania ludzich problemów


Zapraszam na spotkanie ze mną. Pozostaję do dyspozycji :) 

Interdyscyplinarna obsługa klienta w zakresie usług księgowych, prawnych i doradczych daje nam przewagę nad spojrzeniem na problem z większej perspektywy.

Kancelaria księgowo-prawna ALESTA oferuje kompleksowe usługi dla podmiotów gospodarczych w zakresie księgowości, doradztwa prawnego oraz podatkowego, a także administrowania kadrami i płacami, z dojazdem do klienta. Obsługujemy spółki prawa handlowego, spółki cywilne, jednoosobowe działalności gospodarcze. Prowadzimy również księgowość firm handlowych, usługowych, produkcyjnych i budowlanych. Reprezentujemy naszych klientów w trakcie kontroli, przed Urzędami Skarbowymi, Zakładem Ubezpieczeń Społecznych oraz innymi jednostkami administracji na wszystkich jej szczeblach. Wychodząc naprzeciw potrzebom naszych klientów, całkowicie przejmujemy obowiązki księgowe oraz uciążliwe dla przedsiębiorców kontakty z urzędami skarbowymi.

Zadowolenie naszych klientów oraz rzetelność prowadzonych ksiąg i rozliczeń to nasze priorytety. Polityką firmy jest umiejętność dopasowania oferowanych usług do zmieniających się potrzeb i oczekiwań klientów oraz ponoszenie odpowiedzialności za ich sprawy.

Jako jedni z nielicznych specjalizujemy się w pozyskiwaniu finansowania, zarówno w zakresie bankowym, jak i pozabankowym, a także projektów UE dla firm i osób fizycznych. Gwarantujemy pomoc w bieżących kwestiach księgowych i prawno-podatkowych, wspierając rozwój Twojej firmy.

Nasze działania i chęć zaprezentowania się wynikają z faktu, iż spotykamy wiele firm borykających się z utrudnieniami w zdobyciu dodatkowego finansowania dla siebie lub swojego przedsiębiorstwa. Wiemy i rozumiemy, iż Przedsiębiorcy często nie posiadają wystarczającej ilości czasu do rozwiązania tych kwestii, wobec czego oferujemy pomoc od początku, do samego końca – z jak najmniejszym udziałem Usługodawcy.

W przeciwieństwie do większości działających na rynku pośredników, dokładnie planujemy nasze działania. Dzięki temu nie musimy stosować niedorzecznych zapytań, które mogłyby obniżyć scoring.

Współpraca z nami i stosowane przez nas nowoczesne rozwiązania to sposób na optymalizację procesów zachodzących w każdej firmie.Obsługa na najwyższym poziomie

Misją naszego biura rachunkowego jest zaspokojenie potrzeb klienta w obszarze księgowości, finansów oraz prawa, a także promocji. Współpracując z naszym biurem księgowym, klienci mają gwarancję kompleksowej obsługi oraz stały dostęp do wiedzy i doświadczenia wykwalifikowanej kadry. W naszej pracy wykorzystujemy nowoczesne oprogramowanie oraz wszelkie udogodnienia do współpracy pomiędzy nami a klientami.

Potrafimy pracować na różnych systemach księgowych, a nasze usługi księgowe mogą być realizowane zarówno w naszym biurze, jak i w siedzibie klienta na jego oprogramowaniu. Obsługujemy firmy z wielu branż w tym zajmujące się handlem, produkcją, transportem, gastronomią i hotelarstwem oraz usługami medycznymi, a także wspólnotami mieszkaniowymi, fundacjami i stowarzyszeniami. Nasze biura rachunkowe w Zawierciu, Ogrodzieńcu i Katowicach zapewniają profesjonalną kompleksową obsługę firm w zakresie praktycznie każdej dziedziny niezbędnej do prowadzenia działalności gospodarczej w Polsce. Posiadamy doświadczenie i wiedzę umożliwiającą księgowanie i prawidłowe rozpoznanie operacji księgowych z obszaru handlu zagranicznego (WDT, WNT, Import, eksport) na terenie całej Unii Europejskiej. To nasze biuro rachunkowe jest w pełni odpowiedzialne za wszystkie kontakty z instytucjami zewnętrznymi. W odróżnieniu od innych firm o podobnym profilu działalności wspieramy również naszych klientów w podejmowaniu decyzji inwestycyjnych.

Zapraszamy do korzystania z usług naszych Kancelarii Księgowo- Prawnych w Zawierciu, Ogrodzieńcu i Katowicach.

Obszar działania – zasięg terytorialny

Gwarantujemy wysokiej jakości usługi księgowe i kadrowo-płacowe. Nasze biuro rachunkowe obsługuje nie tylko Katowice i Zawiercie. Współpracujemy z firmami z całego obszaru RP, Niemiec i Hiszpanii.

Dzięki dużej mobilności naszego biura rachunkowego jesteśmy w stanie osobiście odebrać dokumenty od klientów z miast położonych w odległości 100 km od Katowic. Nie ograniczamy się jednak do obsługi firm ze Śląska i Małopolski. Klienci, których siedziba znajduje się poza obszarem naszego bezpośredniego działania, przesyłają dokumenty droga pocztową lub elektroniczną.

Zadbamy o Twoje finanse skuteczniej niż inne biura rachunkowe. Jesteśmy jedną z najbardziej elastycznie działających Kancelarii Księgowo-Prawnych. Rozumiejąc współczesne realia prowadzenia działalności gospodarczej, jesteśmy w stanie dostosować się do potrzeb klienta. Podpisując umowę z naszym biurem księgowym w zakresie usług księgowych, zyskujesz rzetelnego pełnomocnika i doradcę. Od chwili zawarcia umowy wszystkie obowiązki sprawozdawcze oraz współpraca z Urzędem Skarbowym spoczywają na nas.