Slide background

KANCELARIA KSIĘGOWO-PRAWNA

Pomoc i doradztwo prawne

Umiejętne zarządzanie przedsiębiorstwem to niezwykle istotny aspekt prowadzenia działalności. Aby zrobić to w sposób skuteczny, niezbędna jest wiedza z zakresu regulacji prawnych, podatkowych oraz gospodarki. Dlatego Kancelaria Alesta, w odpowiedzi na zapotrzebowanie nowoczesnych przedsiębiorców, oferuje profesjonalne doradztwo prawne obejmujące wszystkie aspekty prowadzenia działalności gospodarczej. 

Image

Skorzystaj z naszej pomocy i uzyskaj porady prawne

Z pełną rzetelnością i dbałością o dobro klienta tworzymy pisma procesowe i doradzamy w sprawach podatkowych, przedstawiając najlepsze z możliwych scenariusze działań. Zajmujemy się kompleksową obsługą prawną w zakresie prawa gospodarczego bez narażania klienta na straty, zachowując harmonię pomiędzy kreatywnością a standardami dzisiejszego rynku. Oferujemy profesjonalne wsparcie od samego początku funkcjonowania firmy, świadcząc pomoc w rejestracji spółek. Proponujemy też usługi wirtualnego biura, które umożliwiają klientom zarejestrowanie firmy pod prestiżowym adresem w Katowicach i uzyskanie pomocy przy pracy sekretariatu. Możliwe jest również otrzymanie stałego lub doraźnego wsparcia ze strony radcy prawnego – zgodnie z zapotrzebowanie klienta.

Pomoc w rejestracji spółek

Zarejestrowanie spółki prawa handlowego może być nie lada wyzwaniem dla początkującego przedsiębiorcy. Niezliczona ilość formalności, oczekiwania na decyzje urzędników oraz konieczność dokonania opłat sprawiają, że cały proces jest niezwykle skomplikowany. Z pomocą przychodzi Kancelaria Księgowo-Prawna Alesta! Wsparcie naszych specjalistów sprawi, że założenie spółki będzie czystą formalnością bez zbędnych komplikacji. Posiadamy doświadczenie, które gwarantuje przejrzysty i najszybszy z możliwych proces rejestracji. Razem rozpatrzymy wszystkie aspekty Twojej działalności i wspólnie zdecydujemy się na najlepszą formę założenia spółki prawa handlowego. Co więcej, proponujemy bardziej elastyczny, tradycyjny sposób rejestracji, jak i szybszy – internetowy!

Możesz zadecydować, ile będzie kosztować rejestracja spółki!

Każdy z dwóch trybów zakładania spółki charakteryzuje się swoimi zaletami i wadami. W przypadku tradycyjnej rejestracji czas zależny jest od decyzji sądu i może sięgać nawet dwóch miesięcy, jednak zapewnia elastyczną możliwość zmian w umowie. Internetowy tryb zakładania spółki pozwala na jej powstanie niemal natychmiastowo oraz jest tańszy o połowę, jednak wszystkie umowy sporządzane są według wzorów. Świadczona przez nas pomoc w rejestracji spółek oznacza, że umożliwimy Ci wybór tego, co najlepiej sprawdzi się w Twojej działalności!

Gotowe spółki pozwalają ominąć cały proces rejestracji

Jak już wspominaliśmy, zakładanie firmy w postaci spółki to nie lada wyzwanie. Dla osób, które pragną skorzystać z jeszcze szybszej możliwości rozpoczęcia własnej działalności, przygotowaliśmy specjalną ofertę w postaci kompletnego rozwiązania, jakim są gotowe spółki! Oprócz wielu zalet, jakie przynosi zakup spółki, warto wspomnieć o zupełnie nowych możliwościach, np. ubiegania się o pożyczki i dotacje, kredyty, a także zakupu sprzętu lub pojazdów w leasingu oraz telefonu z korzystnym abonamentem! Co więcej, spółki, które oferujemy, dzięki długiemu czasowi obecności na rynku są wiarygodne i posiadają lepszy, wypozycjonowany wizerunek.

Decydując się na zakup, otrzymasz wszystkie niezbędne numery i figurującą we wszystkich obowiązkowych rejestrach spółkę z założonym już kontem bankowym, oczywiście nieposiadającą żadnych długów oraz zaległości podatkowo-skarbowych.

Gotowa spółka to oszczędność czasu i nerwów! Skontaktuj się z nami, wybierz swoją spółkę oraz rozpocznij działalność.

Doradztwo i pomoc przy zakładaniu i rejestracji spółek z o.o. oraz spółek komandytowych

Jedną ze sztandarowych usług doradczych naszej kancelarii w Katowicach jest pomoc w zakładaniu spółek z o.o. oraz ich pełna obsługa księgowa – zakładamy spółki na terenie całej Unii Europejskiej. 

Przed założeniem Spółki z o.o. należy pamiętać, że jako podmiot prawa handlowego ma ona znacznie bardziej zbiurokratyzowany (korporacyjny) charakter, a na Zarządzie Spółki będą ciążyć nowe obowiązki. Rozważając możliwość założenia firmy, warto wziąć pod uwagę zalety Spółki z o.o., którymi bez wątpienia są :

 • możliwość swobodnego kształtowania obciążeń wobec ZUS,
 • ochrona majątku właścicieli spółki przed wierzycielami.

Doświadczenie w zakładaniu i rejestracji spółek

Nasze biuro w Katowicach posiada wieloletnie doświadczenie w zakładaniu i rejestracji spółek. Pomagamy w szybkiej i bezproblemowej rejestracji spółek z ograniczoną odpowiedzialnością oraz spółek komandytowych. Wspieramy przedsiębiorców na każdym etapie, świadcząc profesjonalne doradztwo prawne. Analizujemy wszystkie aspekty aktualnie prowadzonej działalności i informujemy o potencjalnych korzyściach wynikających z założenia spółki.

Dlaczego warto rozważyć możliwość założenia spółki z o.o. ?

Wielokrotnie w naszej praktyce spotkaliśmy się z sytuacją, w której osoba fizyczna prowadząca działalność gospodarczą straciła cały majątek w wyniku przegranego procesu, niedopełnienia warunków kontraktu lub braku zapłaty przez kontrahenta. Dlatego nawet w przypadku prowadzenia prostej działalności gospodarczej zalecamy rozważenie prowadzenia jej w formie spółki z o.o.

Rejestracja spółki z o.o. w systemie teleinformatycznym (INTERNET – Tryb S24.)

Od 2012 roku istnieje możliwość rejestracji spółek handlowych w systemie teleinformatycznym Internet w procedurze S24. Spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością możesz przy naszym wsparciu zarejestrować przez Internet bez konieczności posiadania podpisu elektronicznego (wymagany jest podpis ePUAP). Udziałowcami spółki mogą być osoby zagraniczne – pod warunkiem posiadania certyfikowanego podpisu elektronicznego lub numeru PESEL.

UWAGA !!! Czas rejestracji spółki z ograniczoną odpowiedzialnością może być wydłużony o około 2-7 dni w zależności od Sądu.

Przy założeniu spółki z o.o. przez Internet niezbędny jest podpis potwierdzony profilem zaufanym ePUAP, który można uzyskać poprzez wysłanie drogą elektroniczną wniosku o utworzenie konta, a następnie poprzez potwierdzenie danych w urzędzie (podpis jest wymagany dla każdego udziałowca oraz członka zarządu i prezesa). Podpis może być potwierdzony również w drodze logowania do swojego konta bankowego (usługa nie jest dostępna we wszystkich bankach).

Dzięki nam masz możliwość:

 • rejestracji Spółki z o.o. – uzyskanie wpisu z numerem KRS w ciągu 24 godzin roboczych (3 dni),
 • uzyskania numeru REGON,
 • uzyskania numeru NIP,
 • uzyskania statusu czynnego podatnika VAT w ciągu 4 tygodni w zależności od przeprowadzanych czynności sprawdzających przez Urząd Skarbowy – dotyczy przedsiębiorców, którzy zamierzają być podatnikiem VAT.

Należy pamiętać, że obecnie każda nowa spółka starająca się o status czynnego podatnika VAT podlega kontroli przez Urząd Skarbowy. Kontrola polega na sprawdzeniu dokumentacji w miejscu prowadzenia działalności gospodarczej. Kontrolujący żądają wglądu do umów najmu, rachunku bankowego oraz wymagają oświadczeń o zakresie, formie i sposobie prowadzenia biznesu.

Podstawowe zalety rejestracji Spółki przez Internet:

 • znaczne skrócenie czasu rejestracji Spółki,
 • ograniczenie kosztów rejestracji,
 • znaczne ograniczenie formalności – po wypełnieniu wniosków dokumenty tworzą się automatycznie.

Warto pamiętać o tym, że rezultatem rejestracji w trybie S24 jest uproszczona umowa Spółki, jednak umowa ta pomimo uproszczonej konstrukcji spełnia wszystkie wymogi natury formalno-prawnej i chroni interesy wspólników. W toku dalszej działalności udziałowcy mogą uchylić dotychczasową umowę i nadać jej nowe brzmienie.

Pomożemy Ci na każdym etapie rejestracji spółki, świadcząc jednocześnie profesjonalne doradztwo prawne i podatkowe w zakresie m.in. doboru rozwiązań umożliwiających optymalizację podatków zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa.

Zakładanie i obsługa prawno-podatkowa firm – nasza oferta

Doradztwo prawne nie może koncentrować się jedynie na weryfikacji przepisów. Nasz radca prawny wraz z zespołem kancelarii jest dla przedsiębiorcy doradcą strategicznym zarówno w kwestiach prawnych, jak i biznesowych. Ponadto wspomagamy firmy w zarządzaniu sytuacjami kryzysowymi i rozwoju, wskazując optymalne kierunki ekspansji. Oferujemy wsparcie w takich dziedzinach jak:

 • prawo gospodarcze i handlowe,
 • prawo podatkowe,
 • prawo bankowe i rynków finansowych,
 • prawo obrotu nieruchomościami i prawo budowlane,
 • prawo administracyjne,
 • prawo karne,
 • prawo autorskie,
 • prawo procesowe i sporów sądowych,
 • prawo zamówień publicznych,
 • prawo restrukturyzacyjne,
 • prawo upadłościowe.

Współpraca z nami to gwarancja bezpieczeństwa interesów Twoich oraz Twojej firmy. Dostępność do usług prawnych na wysokim poziomie w połączeniu z pomocą w rejestracji spółek to kompletna oferta dla przedsiębiorców.

Zapraszamy do współpracy!